PIN-INSL-11
Manufacturer
Amphenol Industrial
VIGOR # :
Description
11.1MM PIN INSULATION
Catalog
Rectangular Connectors - Accessories
DataSheet
PIN-INSL-11 PDF
Type Description
Series:ePower
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Insulator
Number of Positions:-
For Use With/Related Products:ePower Series
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TPA FOR L1 NK 250 - 1X8 CKT
CONN DUST COVER 11POS CLOSED
XG4T-1404
XG4T-1404
STRAIN RELIEF 14POS FLAT CABLE
8680
LENS RED 180DEG FRESNEL RING SNP
PIN-INSL-11
PIN-INSL-11
11.1MM PIN INSULATION
GW-7557
GW-7557
PROFIBUS TO HART GATEWAY
CABLE FFC 7POS 1.25MM 5"