DF36A-30P-SHL
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN COVER FOR 30POS PLUG
Catalog
Rectangular Connectors - Accessories
DataSheet
DF36A-30P-SHL PDF
Type Description
Series:DF36
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Accessory Type:Shield
Number of Positions:30
For Use With/Related Products:DF36 Series
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CT DOUBLE ROW 24P HOLDER NATU.
SMSPKE3
SMSPKE3
QIKMATE DISCR KEY
HEBEL F.AUFNAHM-GEH
0805Y0636P80DQT
0805Y0636P80DQT
CAP CER 6.8PF 63V C0G/NP0 0805
TOOL HAND CRIMPER 20-28AWG SIDE
DF36A-30P-SHL
DF36A-30P-SHL
CONN COVER FOR 30POS PLUG