DF22-2RS/P-7.92
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN RETAINER 2POS 7.92MM
Catalog
Rectangular Connectors - Accessories
DataSheet
DF22-2RS/P-7.92 PDF
Type Description
Series:EnerBee™ DF22
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Retainer
Number of Positions:2
For Use With/Related Products:DF22 Series
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
06P UMNL ASSY MOD HSG VO
CONN HOUSING 40POS DUAL 1.5MM
ULTRAFIT TPA V0 BLK 02 CKT
1812Y0630103KCT
1812Y0630103KCT
CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 1812
DF22-2RS/P-7.92
DF22-2RS/P-7.92
CONN RETAINER 2POS 7.92MM