
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A4US |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm |
| Height Above Board: | 0.026" (0.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of AXE250124 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 11POS SMD GOLD
CONN ARRAY PLUG 400POS SMD GOLD
CONN STACKING 60POS SMD GOLD
FIXED IND 7NH 1.42A 69 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
CONN HDR 50POS SMD GOLD