
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WP9 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm |
| Height Above Board: | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of WP9-S060VA1-R6000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 68POS SMD GOLD
BOARD TO BOARD
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
JUMPER-H1507TR/A3049V/H1505TR12"
CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
CONN RCPT 60POS SMD GOLD