WP21-P034VA1-R8000
Manufacturer
JAE Electronics
VIGOR # :
Description
CONN PLUG 34POS SMD GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
DataSheet
WP21-P034VA1-R8000 PDF
Type Description
Series:WP21
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Connector Type:Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:34
Pitch:0.014" (0.35mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Solder Retention
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:1.97µin (0.050µm)
Mated Stacking Heights:0.6mm
Height Above Board:0.019" (0.48mm)