
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Quickie™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Ribbon Cable, DIP Header |
| Number of Positions: | 14 |
| Cable Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Cable Termination: | IDC |
| Wire Gauge: | 26-28 AWG, Stranded or Solid |
| Features: | Feed Through |
| Contact Finish: | Tin |
| Contact Finish Thickness: | 150.0µin (3.81µm) |
| Color: | Blue |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 69830-014LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIP HDR IDC 16POS VERT
CONN DIP HDR IDC 8POS 28AWG PCB
CONN DIP HDR IDC 50POS VERT
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
CONN DIP HDR IDC 14POS VERT
ROTARY ENCODER ABSOLUTE 4096PPR