
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CWR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Ribbon Cable, DIP Header |
| Number of Positions: | 24 |
| Cable Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.600" (15.24mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Cable Termination: | IDC |
| Wire Gauge: | 28-30 AWG, Stranded or Solid |
| Features: | Feed Through |
| Contact Finish: | Tin |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Color: | Blue |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of CWR-130-24-0203 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN WIRE IDC 12POS 24-28AWG PCB
CONN DIP HDR IDC 60POS VERT
CONN DIP HDR IDC 16P VERT
CONN DIP HDR IDC 24POS VERT
CONN RCPT HSG 0.25 1POS NATURAL
DC DC CONVERTER 5V 5W
DC DC CONVERTER 5V -5V 4W