
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | REDFIT WR-WST |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Ribbon Cable |
| Number of Positions: | 4 |
| Cable Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type: | Through Hole, SKEDD |
| Cable Termination: | IDC |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Features: | Feed Through |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 41 | ||
| 82 | ||
| 164 |
Current price of 490107670412 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HSG CRIMP 30POS
CONN HSG CRIMP 11POS
CONN DIP HDR IDC 26POS VERT
FIXED IND 1MH 160MA 2.96 OHM TH
CONN IDC 4POS 28AWG VERT
SENSOR PRESS 150PSI DIFF 5V SIP
CONN RCPT HSNG MALE 41POS INLINE