HIF2E-34D-2.54RB(20)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN HOUSING 2.54MM DUAL
Catalog
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
DataSheet
HIF2E-34D-2.54RB(20) PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:-
Number of Positions:-
Cable Pitch:-
Board-Side Pitch:-
Number of Rows:-
Row Spacing:-
Mounting Type:-
Cable Termination:-
Wire Gauge:-
Features:-
Contact Finish:-
Contact Finish Thickness:-
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN DIP HDR IDC 14POS PCB
CONN WIR POKE-IN
CONN WIRE IDC
SiT3372AI-4E9-30NX98.304000Y
SiT3372AI-4E9-30NX98.304000Y
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
SiT3372AC-1E2-30NX148.350000Y
SiT3372AC-1E2-30NX148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
129328
B401 10X14 BLK/ORG WARNING LASER
HIF2E-34D-2.54RB(20)
HIF2E-34D-2.54RB(20)
CONN HOUSING 2.54MM DUAL