
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Ribbon Cable, DIP Header |
| Number of Positions: | 26 |
| Cable Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type: | Through Hole, Kinked Pin |
| Cable Termination: | IDC |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Features: | Cover |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIP110-PPJC-D13-SK-BK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIP HDR IDC 30POS PCB
CONN DIP HDR IDC 60P 28AWG VERT
CONN WIRE IDC 1POS 28AWG SMD
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 20W
CONN DIP HDR IDC 26POS 28AWG PCB