
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Ribbon Cable, DIP Header |
| Number of Positions: | 30 |
| Cable Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Board-Side Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type: | Through Hole, Kinked Pin |
| Cable Termination: | IDC |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Features: | Cover |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | Flash |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIP110-PPVC-D15-SK-BK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIP HDR IDC 60POS 28AWG PCB
CONN DIP HDR IDC 26POS 28AWG PCB
CONN HOUSING
CONN HEADER VERT 87POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 17POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 11POS 2.54MM
CONN DIP HDR IDC 30POS 28AWG PCB