DW-25-10-T-S-600
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
DataSheet
DW-25-10-T-S-600 PDF
Type Description
Series:Flex Stack, DW
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:25
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.600" (15.240mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)