
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.405" (10.287mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.065" (1.651mm) |
| Length - Stack Height: | 0.340" (8.636mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FW-06-05-G-D-340-065 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MTK R/R SMT HDR
CONN BRD STACK 2.00 17POS
CONN BRD STACK .100" 2POS
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC TERM
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD