
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DWM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 6 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.425" (10.800mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.055" (1.397mm) |
| Length - Stack Height: | 0.250" (6.350mm) |
| Length - Tail: | 0.120" (3.048mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DWM-06-52-T-S-250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 60POS
CONN BRD STACK .100" 8POS
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
LED DRIVER CC AC/DC 36-72V 700MA
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H TIN
CIRCULAR