
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, ZW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.930" (23.622mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.090" (2.286mm) |
| Length - Stack Height: | 0.750" (19.050mm) |
| Length - Tail: | 0.090" (2.286mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZW-06-11-T-D-750-090 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
CONN BRD STACK .100" 3POS
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 5V 600W
TERM BLK 6P SIDE ENTRY 10MM PCB
CONN BRD STACK .100" 12POS