DW-02-08-T-S-325
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
DataSheet
DW-02-08-T-S-325 PDF
Part Status:Active
Number of Positions:2
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:0.325" (8.255mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)