
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 44 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.580" (14.732mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Stack Height: | 0.380" (9.652mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 3.00µin (0.076µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FW-22-05-F-D-380-200-P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK .100" 1POS
CONN BRD STACK 2.00 12POS
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
CIR BRKR MAG-HYDR 35A TOGGLE
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
CONN HDR 44POS 0.05 STACK SMD
CONN PLUG MALE 4POS SILVER CRIMP