
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 4 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.555" (14.097mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.215" (5.450mm) |
| Length - Stack Height: | 0.150" (3.810mm) |
| Length - Tail: | 0.190" (4.826mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-30-04-T-Q-150-190 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
CONN BRD STACK 2.00 6POS
CONN HDR 22POS 0.05 STACK T/H
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
RES 5% 1/4W AXIAL
CONN BRD STACK 2.00 120POS
OSCILLATOR 11.7X9.6MM SMD