
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 32 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.430" (10.922mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.090" (2.286mm) |
| Length - Stack Height: | 0.340" (8.636mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 3.00µin (0.076µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FW-16-05-F-D-340-090 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
DOUBLE BALANCED MIXER - HIGH ISO
DC DC CONVERTER 7.5V 75W