
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, ZW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 6 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.830" (21.082mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.316" (8.026mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.314" (7.976mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZW-03-10-G-D-200-314 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK .100" 8POS
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
CONN BRD STACK 2.00 16POS
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ LVDS
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVPECL
CONN BRD STACK .100" 6POS
DC DC CONVERTER 48V 50W