
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Minitek127® 20021831 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 8 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.323" (8.200mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.118" (3.000mm) |
| Length - Stack Height: | 0.177" (4.500mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | Flash |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2970 |
Current price of 20021831-04508T1LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/10W 0603
RES 0.2 OHM 5W 1% AXIAL
CONN HEADER VERT 9POS 3.96MM
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD