CI15T011PE0
Manufacturer
CviLux
VIGOR # :
Description
1.50MM(.059) WIRE TO BOARD CRIMP
Catalog
Rectangular Connectors - Contacts
DataSheet
CI15T011PE0 PDF
Type Description
Series:CI15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Stamped
Pin or Socket:Socket
Contact Termination:Crimp
Wire Gauge:26-32 AWG
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN TAB 16-22AWG CRIMP TIN
DF1-2428SCF
DF1-2428SCF
CONN SOCKET 24-28AWG CRIMP TIN
CONN FML SKT 16-22AWG CRIMP TIN
C513A-WSN-CW0Z0151
C513A-WSN-CW0Z0151
LED WHITE 5MM ROUND T/H
CI15T011PE0
CI15T011PE0
CONN SKT DIMM 240POS PCB