05SUR-32S
Manufacturer
JST
VIGOR # :
Description
CONN RCPT 5POS IDC 32AWG TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
05SUR-32S PDF
Type Description
Series:SUR
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:5
Pitch:0.031" (0.80mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:-
Cable Termination:IDC
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:32 AWG
Features:Closed End
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:-
Color:Natural
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HIF3BB-60D-2.54R
HIF3BB-60D-2.54R
CONN SOCKET 60POS IDC 28AWG GOLD
11SR-3S
11SR-3S
CONN RCPT 11POS IDC 30AWG TIN
CONN SOCKET 20POS IDC GOLD
FLYBACK TRANSFORMER WE-FB
ATS-03E-110-C3-R1
ATS-03E-110-C3-R1
HEATSINK 54.00MM X 54.00MM ALUM
05SUR-32S
05SUR-32S
CONN RCPT 5POS IDC 32AWG TIN