AWP60-7241-T-R
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 60POS IDC GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
AWP60-7241-T-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Connector Type:Socket
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:60
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)