HIF4BT-34D-3.18R
Description
CONN RCPT 34POS IDC 24AWG GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
HIF4BT-34D-3.18R PDF
Type Description
Series:HIF4
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:34
Pitch:0.125" (3.18mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.250" (6.35mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:-
Cable Termination:IDC
Wire Type:Discrete or Ribbon Cable
Wire Gauge:24 AWG