DF1-5S-2.5R28(05)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 5POS IDC 28AWG TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
DF1-5S-2.5R28(05) PDF
Type Description
Series:DF1
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:5
Pitch:0.098" (2.50mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:-
Cable Termination:IDC
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:28 AWG