MTC100-JA2-S11M3-CS082
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
VIGOR # :
Description
I/O CONN
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
MTC100-JA2-S11M3-CS082 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:-
Contact Type:-
Number of Positions:-
Pitch:-
Number of Rows:-
Row Spacing:-
Mounting Type:-
Fastening Type:-
Cable Termination:-
Wire Type:-
Wire Gauge:-
Features:-
Contact Finish:-
Contact Finish Thickness:-
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D89150-0001HK
D89150-0001HK
CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD
0918520781358U
0918520781358U
CONN RCPT 20POS IDC 26-28AWG
CONN RCPT 12POS IDC 24AWG GOLD
RM20J9R1CT
RM20J9R1CT
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 2010
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
TBRFH1-100-NM-NF-3-0
TBRFH1-100-NM-NF-3-0
RF HOUSING 100MM N/M - N/F