M80-9412005
Manufacturer
Harwin
VIGOR # :
Description
CONN RCPT 20POS CRIMP 22AWG GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
M80-9412005 PDF
Type Description
Series:Datamate J-Tek
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:20
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:-
Cable Termination:Crimp
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:22 AWG