P25LE-030S-DA
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 30POS IDC 30AWG GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
P25LE-030S-DA PDF
Type Description
Series:P25LE
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket
Contact Type:Outer Shroud Contact
Number of Positions:30
Pitch:0.050" (1.27mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:Latch Lock/Eject Hooks
Cable Termination:IDC
Wire Type:Ribbon Cable
Wire Gauge:30 AWG