SFH210-PPJC-D10-ID-BK
Manufacturer
Sullins Connector Solutions
VIGOR # :
Description
CONN HEADER 20POS IDC 28AWG GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
SFH210-PPJC-D10-ID-BK PDF
Type Description
Series:SFH210
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Header
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:20
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:-
Cable Termination:IDC
Wire Type:Ribbon Cable
Wire Gauge:28 AWG
Features:Feed Through, Polarizing Key
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:15.0µin (0.38µm)
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN RCPT 10POS IDC 22AWG GOLD
CONN RCPT 4POS IDC 24AWG GOLD
CONN RCPT 13POS IDC 22AWG TIN
TCF35
TCF35
FUSE RECT 35A 600VAC/300VDC BLAD
SiT3372AC-2E2-28NH25.000000T
SiT3372AC-2E2-28NH25.000000T
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
D55342E07B470AST1
D55342E07B470AST1
D55342E 25PPM 1206 470 0.1% S T1
SFH210-PPJC-D10-ID-BK
SFH210-PPJC-D10-ID-BK