
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Minitek® 2.00mm |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle |
| Contact Type: | Female Socket |
| Number of Positions: | 48 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type: | - |
| Cable Termination: | IDC |
| Wire Type: | Ribbon Cable |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Features: | Feed Through, Polarizing Key |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 308 |
Current price of 89947-348LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 20POS IDC 26AWG GOLD
CONN HEADER 40POS IDC 28AWG GOLD
CONN RCPT 14POS IDC 26AWG GOLD
CAP CER 0603 150PF 100V ULTRA ST
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0805
IC REG LINEAR 3.3V 150MA DDPAK
CONN RCPT 48POS IDC 28AWG GOLD