M80-4000000FE-12-309-00-000
Manufacturer
Harwin
VIGOR # :
Description
CONN RCPT 12POS CRIMP AND SOLDER
Catalog
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
DataSheet
M80-4000000FE-12-309-00-000 PDF
Type Description
Series:Datamate Mix-Tek
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket, Coaxial
Number of Positions:12
Pitch:0.157" (4.00mm)