77311-422-33LF
Description
CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM
DataSheet
77311-422-33LF PDF
Type Description
Series:BERGSTIK®
Package:Bag
Contact Type:Male Pin
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions:33
Fastening Type:Push-Pull
Contact Length - Mating:0.305" (7.75mm)
Contact Length - Post:0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length:0.525" (13.34mm)
Insulation Height:0.100" (2.54mm)
Contact Shape:Square
Contact Finish - Mating:Tin
Contact Finish Thickness - Mating:78.7µin (2.00µm)
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN HEADER SMD T/H 4POS 1.5MM