95278-101A36LF
Description
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
DataSheet
95278-101A36LF PDF
Type Description
Series:BERGSTIK®
Package:Tape & Reel (TR)
Contact Type:Male Pin
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions:36
Number of Rows:2
Row Spacing - Mating:0.100" (2.54mm)
Fastening Type:Push-Pull
Contact Length - Mating:0.232" (5.90mm)
Contact Length - Post:-
Overall Contact Length:-
Insulation Height:0.100" (2.54mm)