77313-827-26LF
Description
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
DataSheet
77313-827-26LF PDF
Contact Type:Male Pin
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions:26
Number of Rows:2
Row Spacing - Mating:0.100" (2.54mm)
Fastening Type:Push-Pull
Contact Length - Mating:0.260" (6.60mm)
Contact Length - Post:0.105" (2.67mm)
Overall Contact Length:0.465" (11.81mm)
Insulation Height:0.100" (2.54mm)