
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BERGSTIK® II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header |
| Contact Type: | Male Pin |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions: | 12 |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Style: | Board to Board |
| Shrouding: | Unshrouded |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Kinked Pin, Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Length - Mating: | 0.318" (8.08mm) |
| Contact Length - Post: | 0.120" (3.05mm) |
| Overall Contact Length: | 0.538" (13.67mm) |
| Insulation Height: | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Shape: | Square |
| Contact Finish - Mating: | Gold or Gold, GXT™ |
| Contact Finish Thickness - Mating: | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish - Post: | - |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Insulation Material: | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Color: | Black |
| Current Rating (Amps): | - |
| Voltage Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of 78548-112HLF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MULTICAT HEADER 20CKT, KEY A, P=
CONN HEADER VERT 13POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 11POS 2.54MM
TVS DIODE 75V 121VC 400W SMA
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
DIODE ZENER 15V 500MW DO35
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM