
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PND |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header |
| Contact Type: | Male Pin |
| Pitch - Mating: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions: | 34 |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing - Mating: | 0.197" (5.00mm) |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Style: | Board to Cable/Wire |
| Shrouding: | Shrouded - 4 Wall |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Locking Ramp |
| Contact Length - Mating: | - |
| Contact Length - Post: | 0.126" (3.20mm) |
| Overall Contact Length: | - |
| Insulation Height: | 0.390" (9.91mm) |
| Contact Shape: | Square |
| Contact Finish - Mating: | Tin |
| Contact Finish Thickness - Mating: | - |
| Contact Finish - Post: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Insulation Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Features: | Board Guide |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | - |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Color: | Ivory |
| Current Rating (Amps): | 3A |
| Voltage Rating: | 250V |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of B34B-PNDZS-1 (T) (LF)(SN) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HEADER SMD 3POS 3MM
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 34POS 2MM
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
CONN RCPT HSG MALE 12POS PNL MT
PCB DUAL ROW HDR 2P 381MM HORIZO