20021621-00034T4LF
Description
CONN HEADER SMD 34POS 1.27MM
Catalog
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
DataSheet
20021621-00034T4LF PDF
Type Description
Series:Minitek127® 20021621
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Connector Type:Header
Contact Type:Male Pin
Pitch - Mating:0.050" (1.27mm)
Number of Positions:34
Number of Rows:2
Row Spacing - Mating:0.050" (1.27mm)
Number of Positions Loaded:All
Style:Board to Cable/Wire
Shrouding:Shrouded - 4 Wall
Mounting Type:Surface Mount
Termination:Solder
Fastening Type:Latch Lock/Eject Hooks
Contact Length - Mating:-
Contact Length - Post:-
Overall Contact Length:-
Insulation Height:0.327" (8.30mm)