
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 399 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle |
| Contact Type: | Female Socket |
| Style: | Board to Board |
| Number of Positions: | 32 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing - Mating: | - |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating: | 30.0µin (0.76µm) |
| Insulation Color: | Black |
| Insulation Height: | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Post: | 0.126" (3.20mm) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Contact Finish - Post: | Gold |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Current Rating (Amps): | 3A |
| Voltage Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 399-13-132-10-003000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 28POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 18POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 24POS 0.05 GOLD SMD
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
SOCKET INTERCONNCT R/A SIP 32POS
DC DC CONVERTER +/-15V 15W