
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header |
| Contact Type: | Female Socket |
| Style: | Board to Board |
| Number of Positions: | 22 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing - Mating: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating: | Flash |
| Insulation Color: | Black |
| Insulation Height: | 0.181" (4.60mm) |
| Contact Length - Post: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Contact Finish - Post: | Gold |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Current Rating (Amps): | 2A |
| Voltage Rating: | 150V |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of NPPN221BFLC-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 24POS 0.1 GOLD SMD
CONN RCPT 24POS 0.039 GOLD SMD
CONN RCPT 24POS 0.1 GOLD SMD
CONN HDR 22POS 0.079 GOLD SMD
SENSOR PIR WALL MNT 1UA WHT LENS
RF TX IC ASK 310-350MHZ 24VQFN
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE