
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 322 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket |
| Contact Type: | Female Socket |
| Style: | Board to Cable/Wire |
| Number of Positions: | 52 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing - Mating: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Wire Wrap |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating: | Flash |
| Insulation Color: | Black |
| Insulation Height: | 0.193" (4.90mm) |
| Contact Length - Post: | 0.370" (9.40mm) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Contact Finish - Post: | Tin |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Current Rating (Amps): | 3A |
| Voltage Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 130 |
Current price of 322-87-152-41-001101 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 50P 0.05 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 12POS 0.1 TIN SMD
CONN SOCKET 52POS 0.1 GOLD PCB
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
CONN SOCKET 52POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 390UH 940MA 563 MOHM