
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle |
| Contact Type: | Forked |
| Style: | Board to Board or Cable |
| Number of Positions: | 26 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing - Mating: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Finish - Mating: | Tin |
| Contact Finish Thickness - Mating: | - |
| Insulation Color: | Red |
| Insulation Height: | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Length - Post: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Contact Finish - Post: | Tin |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Current Rating (Amps): | 1A |
| Voltage Rating: | 500V |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 960 | ||
| 1920 | ||
| 5760 | ||
| 10560 |
Current price of 3521-26-0101-99 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 19P 0.2 GOLD PCB R/A
CONN RCPT 14POS 0.1 GOLD PCB
CONN SOCKET 43POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 26POS 0.1 TIN SMD
DC DC CONVERTER 5V 15W
LED 5MM VERT SUP DIFF RED PCMNT
LONG DOUBLE METRAL GUIDE PIN