
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle |
| Contact Type: | Female Socket |
| Style: | Board to Board |
| Number of Positions: | 4 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing - Mating: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Push-Pull |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Contact Finish Thickness - Mating: | Flash |
| Insulation Color: | Black |
| Insulation Height: | 0.280" (7.10mm) |
| Contact Length - Post: | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating: | - |
| Contact Finish - Post: | - |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Current Rating (Amps): | - |
| Voltage Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FR20204VBNN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 24POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 72POS 0.1 GOLD PCB
CONN SOCKET 37POS 0.1 GOLD PCB
RECEPTACLE, THR, SINGLE ROW, .10
CAP CER 680PF 100V BP 1808
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC
MT53D512M64D4NW-062 WT ES:D TR
IC DRAM 32GBIT 1600MHZ 432VFBGA