
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Micro-MaTch |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle |
| Contact Type: | Forked |
| Style: | Board to Board or Cable |
| Number of Positions: | 20 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Pitch - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing - Mating: | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Fastening Type: | Friction Lock |
| Contact Finish - Mating: | Tin |
| Contact Finish Thickness - Mating: | - |
| Insulation Color: | Red |
| Insulation Height: | 0.209" (5.30mm) |
| Contact Length - Post: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Contact Finish - Post: | Tin |
| Mated Stacking Heights: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Pick and Place |
| Current Rating (Amps): | - |
| Voltage Rating: | 100VDC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 900 | ||
| 1800 | ||
| 2700 |
Current price of 9-338069-0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 72POS 0.079 GOLD SMD
CONN RCPT 27POS 0.1 GOLD PCB
CONN SOCKET 46POS 0.1 GOLD PCB
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
CONN RCPT 20POS 0.1 TIN SMD
HIGH PERF DUAL STAGE PWR LINE FI
CONN RCPT HSNG MALE 1POS INLINE