ESQT-104-02-L-S-551
Description
CONN SOCKET 4POS 0.079 GOLD PCB
DataSheet
ESQT-104-02-L-S-551 PDF
Style:Board to Board or Cable
Number of Positions:4
Number of Positions Loaded:All
Pitch - Mating:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:1
Row Spacing - Mating:-
Insulation Color:Black
Insulation Height:0.551" (14.00mm)
Contact Length - Post:0.299" (7.60mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Current Rating (Amps):4.5A per Contact