20-680-191T
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CONN HDR MALE PIN 20POS TIN
Catalog
Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin
DataSheet
20-680-191T PDF
Type Description
Series:680
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Header
Contact Type:Male Pin
Number of Positions:20
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.300" (7.62mm)
Mounting Type:Through Hole
Termination:Solder
Features:Programmable
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:50.0µin (1.27µm)
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN HDR SOLDER 21POS GOLD
CONN HDR DIP POST 46POS GOLD
CONN HDR DIP POST 6POS GOLD
C1206C392K8HACAUTO
C1206C392K8HACAUTO
CAP CER 1206 3.9NF 10V ULTRA STA
1210Y2000121GAT
1210Y2000121GAT
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1210
20-680-191T
20-680-191T
CONN HDR MALE PIN 20POS TIN