125CH-A-08
Manufacturer
Adam Tech
VIGOR # :
Description
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
125CH-A-08 PDF
Type Description
Series:125CH
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:8
Pitch:0.049" (1.25mm)