HIF3BA-60D-2.54C
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN SOCKET 60POS 2.54MM
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
HIF3BA-60D-2.54C PDF
Type Description
Series:HIF3B
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:60
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)