CP3510S0010-NH
Manufacturer
CviLux
VIGOR # :
Description
10 POS 3.00MM(.118) DUAL ROWS RE
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
CP3510S0010-NH PDF
Type Description
Series:CP35
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle
Contact Type:Female Socket
Number of Positions:10
Pitch:0.118" (3.00mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.118" (3.00mm)